Yabancı Sohbet | Almanyachat.ORG - Almanya chat, Almanya sohbet

Www.almanyachat.org Almanya Chat Sohbet Sitemize Hoşgeldiniz

Yabancı Sohbet

yabancı-sohbetYabancı sohbet deyince aklımıza ne gelir? Genel zihinlerimize iki türlü düşünce gelir. Bunlardan birincisi hiç anlamadığınız, bilmediğiniz bir ortamda sohbet etmeye çalışmak. İkincisi ise aynı dili konuştuğunuz, görünüşte anladığınız ama kendinizi hiç ait hissetmediğiniz bir sohbet ortamı.

Yabancı sohbet’in ilk dediğimiz versiyonunda olay bellidir. Reelde konuşanların hal ve hareketlerine bakıp bir anlam yüklemeye çalışsak da sanalda öyle yapılamıyor. Misal bir sohbet yerine giriyorsunuz, orda hiç anlamadığınız bir dilden insanlar sohbet ediyor. Yazılanları okuyup bir anlam vermeye çalışsanız da boştur çünkü insanlar arası iletişimin ilk ve temel gereği olan “dil”de aynı tabanda değilsinizdir.

Yabancı sohbet’in söz konusu ikinci hali ise aynı dili konuştuğunuz bir ortamda yabancı kalmayı temsil eder. Örneğin googleye “yabancı sohbet” yazdınız, rastgele bir yere girdiniz (Mesela sohbetchat.com). Sitede sohbet koyu, hayat gibi hiç durmadan akıp giden bir sohbet var. Başta aynı dili konuşsanız da yabancı gelir size. Kendinizi tamamen yabancı hissedersiniz. İnsanlar yabancı, sohbet yabancı, konu yabancı, yabancı da yabancı … İşte tam burada sitenin diğer sitelerden farkı ve kalitesi kendisini hemen belli eder. Bazı yerlerde bu yabancılık hep devam eder, ya da yüzeysel olarak kaybolsa da aslında hep devam eder. Ama demin örnek gösterdiğimiz sohbetchat.com gibi iyi bildiğimiz kaliteli sitelerde ise var olan sohbetin sıcaklığı, yöneticilerinin toleransı ve sizi yabancı hissettirmemek adına gösterilen çabalar kısa sürede sizi sanki kırk yıldır orda dostlarınızlaymış gibi hissettirir. Bugün okadar çok boş ve gereksiz yer var ki insan “iyi ki böyle bir yer var” diyebiliyor.  Hoş sohbetler.

  11/05/2015

Suç`ve`Ceza

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Yabancı Sohbet Yorumlar
Yabancı Sohbet Etiket

Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorları üzerinde Almanya Chat Avrupa Almanya Gurbet sohbet odaları hizmetini sizlere üyeliksiz sağlıyoruz.

Almanya Sohbet